close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 23 sierpnia 2018

  W dniu 23 sierpnia 2018 r. w siedzibie Prezydium BiH w Sarajewie, Ambasador Jarosław Lindenberg złożył listy uwierzytelniające na ręce przewodniczącego Prezydium BiH Bakira Izetbegovicia, akredytujące go, jako Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Rzeczypospolitej Polskiej w Bośni i Hercegowinie.

  Ambasadorowi towarzyszyły  Małżonka Aleksandra Lindenberg,  Kierownik Referatu ds. polityczno-ekonomicznych Emanuela Suprowicz oraz Konsul RP Agata Grabska.
   
  W kurtuazyjnej rozmowie pomiędzy Przewodniczącym Prezydium BiH B. Izetbegoviciem, a J.E. Ambasadorem J. Lindenbergiem poruszono temat  relacji dwustronnych, które są oceniane na dobrym poziomie. Obie strony zgodziły się, że należy zintensyfikować wizyty wysokiego szczebla dla uszczelniania stosunków pomiędzy naszymi państwami. Amb. Lindenberg wskazał na polskie doświadczenia z okresu transformacji i zaoferował pomoc dla Bośni i Hercegowiny w urzeczywistnianiu jej euroatlantyckich aspiracji. Ponadto wymiana handlowa pomiędzy Bośnią i Hercegowiną a Polską rośnie z każdym rokiem, choć jej struktura podlega regułom popytu i podaży, a stronę bośniacką cieszy malejący deficyt w eksporcie towarów bośniackich do Polski. Przewodniczący Izetbegović wspomniał postać Jana Pawła II i przypomniał z wdzięcznością zainteresowanie jakie Papież okazał Bośni i Hercegowinie na przestrzeni swojego pontyfikatu.
   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: